Pomagając innym zmienia się perspektywę

Pomagając innym zmienia się perspektywę

W dzisiejszym zabieganym świecie ludzie rzadko kiedy mają czas na refleksję i spojrzenie na wszystko z innej perspektyw. Pomaganie innym może być zaś świetnym sposobem na to, aby choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i docenieni to, co się ma.

Pomaganie umożliwia złapanie nowej perspektywy

W obecnych czasach wszyscy są zabiegani i podążają za realizacją swoich celów. Wymagająca praca, konieczność spłacenia kredytów i inne obowiązki sprawiają, że rzadko kiedy człowiek zastanawia się nad swoim życiem i jeszcze rzadziej potrafi docenić, to co ma. Wielu ludzi jest więc pochłoniętych ciągłą rywalizacją i wyścigiem i zapomina przy tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne.

Kiedy zaś zacznie się pomagać innym, to można ujrzeć świat z zupełnie nowej perspektywy. Wszędzie jest mnóstwo ludzi, o poważnych problemach. Wiele dzieci i dorosłych cierpi z powodu biedy, inni zaś przez poważne choroby.

Pomagając im, można nie tylko poprawić ich życie, ale także samemu docenić swoje własne. Rozglądając się wokół i widząc, ile ludzi bardzo poważnie cierpi, dużo łatwiej jest spojrzeć na siebie nieco inaczej. Jak mówi słynny cytat Zofii Nałkowskiej z książki Granica – „Co dla jednych jest sufitem, dla innych jest podłogą.”

dante